За останні два місяці до держбюджету надійшли майже 400 мільйонів від алкогольних виробів
Новини

За останні два місяці до держбюджету надійшли майже 400 мільйонів від алкогольних виробів

Упродовж 2019 року від акцизного податку за лікеро-горілчані вироби до бюджету надійшло менше коштів, ніж 2018-го. Проте за останні два місяці їхня кількість різко зросла.

Фото Adam Wilson, unsplash.com

Боротьба з тіньовим ринком алкоголю в Україні цьогоріч продовжиться після перезавантаження головних органів. Для цього також планують впровадити технологічні нововведення у виробництві та поширенні спиртових напоїв.

Упродовж 2019 року від акцизного податку за лікеро-горілчані вироби до бюджету надійшло менше коштів, ніж 2018-го. Проте за останні два місяці їхня кількість різко зросла – приблизно 400 млн грн додатково за цей період. Про це повідомив міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет в своєму Telegram-каналі.

«Ділюся цікавим графіком. Останні декілька місяців ми ведемо боротьбу з тіньовим ринком алкоголю. Нагадаю, тема важлива. Українці труяться. Чорний ринок призводить до корупції. Бюджет недоотримує значні кошти», — говорить міністр.

Дмитро Дубілет стверджує, що одним із індикаторів успішности цієї боротьби є надходження до бюджету акцизного податку за лікеро-горілчані вироби.

«Власне, графік про це. Як бачите, 2019 року в бюджет надходило стабільно менше, ніж 2018. Однак останні два місяці ми бачимо різкий стрибок – приблизно під 400 млн грн додатково за два місяці», — йдеться у повідомленні.

До такого стрибка, переконує міністр, привели декілька чинників.

«В Укрспирті, який зараз готується до демонополізації, з’явилося нове керівництво (Сергій Блеськун). Відбувається кадрове оновлення в податковій міліції та інших силових органах. Ми почали взаємодіяти з бізнесом із відпрацювання нелегальних учасників (цікаво, що всі назви й адреси завжди були добре відомі)», — написав Дубілет.

Відомо також, що цьогоріч детінізація ринку повинна продовжитися.

«З одного боку, повинні закінчити перезавантаження головних органів. З іншого боку, на боротьбу будуть кинуті технології – від лічильників на виробниках спирту до електронної акцизної марки, про яку я недавно писав», — підсумував міністр.

Коментарі