Новини

У Чернівцях відбувся марафон із написання статей для Вікіпедії

Чернівчани долучилися до всеукраїнської акції та відзначили день народження української Вікіпедії.

3 лютого в Українському народному домі у Чернівцях відбувся Вікімарафон 2020 у рамках «Тижня Вікіпедії». Під час марафону жителі всієї України дописують статті на самостійно підібрані теми.

«Статистика показує, що найактивніше дописують Київ, Харків та Івано-Франківськ. Чернівці поки не в лідерах, однак сподіваємося, що буковинці долучатимуться до цього руху активніше. Зараз український розділ Вікіпедії містить понад 980 тисяч статей. Ми прогнозуємо, що до весни їх стане більше мільйона», — розповідає організатор української Вікіпедії та член правління громадської організації «Вікімедіа Україна» Ігор Туржанський.

 

Ця подія відзначає 16 день народження українського розділу Вікіпедії. У Чернівцях акція відбувається вдруге. 

«Сьогодні чернівчани, які завітали на Вікімарафон, а також офлайн-гості (представники різних громадських організацій Чернівців та інші активісти) писатимуть статті авторства голови Українського народного дому Володимира Старика. Він написав для першого та другого тому енциклопедії про ЗУНР багато статей про українців, які в часи Першої світової війни боролися за незалежність України. Більшість із них не відомі широкому загалу. Сьогодні гості вкладуть їх у найбільшу енциклопедію України, використовуючи статті Володимира Старика», — розповідає секретар товариства «Український народний дім» Тарас Халавка.

Перед створенням статей адміністратор української Вікіпедії Ігор Туржанський розповів учасникам акції, що таке Вікіпедія, як вона працює та хто може її наповнювати:

«Чи можна довіряти Вікіпедії? Однозначно ні. Однак її можна використовувати, як старт для створення своєї роботи за рахунок того, що всю інформацію у статтях перевіряють, а в кожній із них є посилання на джерела, звідки взято відомості. Наповнювати енциклопедію може кожен, редагувати — також. Але неправдива інформація не живе на цій платформі довше декількох хвилин і одразу видаляється».

Матеріал Ігоря Волощука

Фото Анастасії Бойчук

Коментарі