Новини

Уже завтра Тетяна Давиденко презентує чернівчанам свою нову книжку

«Країна призначення» – це розповіді про мандрівки різними куточками світу, де головний оповідач – іграшковий ведмідь Степан.

facebook Тетяни Давиденко

16 листопада у Літературному целанівському центрі (вулиця Ольги Кобилянської, 51) відбудеться презентація книжки Тетяни Давиденко «Країна призначення». Початок о 17:00.

Книга вийшла друком у «Видавництві 21». Модеруватиме захід Олександр Бойченко.

«Країна призначення» – це розповіді про мандрівки різними куточками світу, ці тексти найбільше відповідають жанру подорожніх нарисів. Головний оповідач – іграшковий ведмідь Степан. Він мандрує світом і «звітує» про власні враження у листах до своєї хазяйки. Вражень у Степана безліч, адже і географія подорожей дуже широка. Це історії з різних екзотичних країн і міст обох півкуль Землі, а також міст України, які Степан справді відвідав. Країна ж призначення для ведмедика завжди Україна, та й історія його імені патріотична.

Степан – дуже ерудований ведмідь. Пишучи листи до своєї хазяйки, він проводить короткий курс української і світової літератури та культури загалом. Щира і безпосередня його оповідь наповнена дотепними асоціаціями, літературними цитатами та відсиланнями до творів мистецтва. Тут багато іронії та інтертекстуальності. Як розповіла хазяйка ведмедя, «Степан любить цитувати, бо багато читає і має хорошу пам’ять».

Проілюструвала книжку Аліна Гаєва.

Довідка. Тетяна Давиденко народилася і живе в Києві, фотографиня, викладачка, журналістка, культуртренерка, засновниця волонтерської організації «Ми для війська». Авторка десяти фотовиставок в Україні, Литві, Великій Британії, чотири з яких персональні (Україна). У різний час була фотографинею «Уніан», «Українського тижня», журналу «Шо» та «Harper’sBazaar». Співорганізаторка міжнародних фестивалів та організаторка багатьох культурних акцій. Артдиректорка кнайп-клубу «Купідон». Номінантка премії «Євромайдан SOS».

 

Коментарі