Афіша, Новини

У Чернівцях презентують книжку Вано Крюґера

«Коли я чую слово «культура»…» – це сім есеїв, три з яких присвячені культурі, мистецтву та мисленню, а ще чотири – знаковим постатям.

14 листопада у Літературному целанівському центрі (вул. О. Кобилянської, 51) відбудеться презентація книги філософсько-літературознавчих есеїв Вано Крюґера «Коли я чую слово «культура»…». Початок о 18:30.

Книга вийшла друком у видавництві «Laurus». Модеруватиме захід Олександр Мельник.

Вано Крюґер –  поет, філософ, культуролоґ, член ПЕН-клубу.

«Коли я чую слово «культура»…» – це сім есеїв, три з яких присвячені культурі, мистецтву та мисленню, а ще чотири – знаковим постатям XVIII-XIX століть: Маркізові де Саду, Леопольдові фон Захер-Мазоху, Зиґмундові Фройду та Умберто Еко.

«Стилізатор та носій культури мислення, Крюґер змушує читача захоплюватися, наприклад, розлогою розвідкою про те, як, зрештою, правильно писати – «Фрейд» чи «Фройд»? Дочитавши до кінця, задаєшся питанням – навіщо? Зрештою, достатньо було б констатації: Інститут мови вважає, що правильне написання – таке. Й лише потім розумієш, чому не міг відірватися від тексту. Бо слідом за авторською примхою, колупаючись у його деконструюванні – очищенні деталей від пороху та іржі – реконструкції, отримуєш бісер призабутих фактів, неочікуваних співставлень, дотепних висновків. Замість цеглини знання – намисто, яким пропонується помилуватися», – пише в передмові до книги Костянтин Дорошенко.

 

 

Коментарі