Новини

Спогади старого австрійця. «Видавництво XXI» презентує нову книжку про Чернівці

Збірка історій від Ґеорґа Дроздовського – це портретний зліпок Чернівців і панорама Буковини початку ХХ століття та періоду між двома світовими війнами.

Photo by Dollar Gill on Unsplash

На початку листопада у «Видавництві XXI» вийде книга спогадів відомого австрійського письменника, журналіста, уродженця Чернівців Ґеорґа Дроздовського «Тоді в Чернівцях і довкола. Спогади старого австрійця». З німецької видання переклав Петро Рихло, він також підготував післямову «Я все ще вірю, що Орфей співає» та ґлосарій.

«Тоді в Чернівцях і довкола. Спогади старого австрійця» – це портретний зліпок Чернівців і панорама Буковини початку ХХ століття та періоду між двома світовими війнами. За словами Петра Рихла, це твір про Буковину, про те, якою вона запам’яталася письменникові очима серця. Цікаво й дотепно, з непідробним гумором, а часто з сумом за втраченим переповідає автор пам’ятні події, веселі бувалиці, неординарні міські історії, відтворює звичаї та обряди народностей, що проживали тут, змальовує стиль їхнього життя, їхні традиції та побут. Книга становить значний інтерес для істориків, етнологів, краєзнавців, усіх, хто прагне більше довідатися про недавнє минуле Буковинського краю.

«…тут ідеться не про точні дати, не про кількість населення і площу обжитої території. Значно важливіше для мене показати співжиття, здруженість, у якій нам жилося, аж поки хвиля європейського варварства не накрила й цей маленький простір, що звався Буковиною. Тут розповідається про те, як проживали пліч-о-пліч шість національностей, як вони справлялися зі своїми щоденними турботами, намагаючись бути Заходом на Сході, себто стояти під знаком культури, що була європейською» (із передмови Ґеорґа Дроздовського «Спочатку»).

В оформленні обкладинки використано картину Оскара Ласке «Площа возз’єднання та ратуша» (1934, папір, акварель по літографії). Видання здійснено за сприяння Чернівецької міської ради в рамках програми підтримки книговидання імені бургомістра Антона Кохановського та Товариства Ґеорґа Дроздовського, Клаґенфурт, Австрія (Georg Drozdowski Gesellschaft Klagenfurt, Österreich).

З 1 по 10 листопада книгу можна буде придбати за акційною передпродажною ціною на сайті видавництва.

Коментарі