Новини

Зимовий час. Коли переводимо стрілки годинника

Перевести стрілки потрібно буде на одну годину назад. 

Перехід на зимовий час у 2019 році в Україні традиційно відбудеться в останню неділю жовтня – в ніч на 27 число. О 4 ранку стрілки годинників потрібно перевести на годину назад.

Розумні пристрої, під’єднані до інтернету, зроблять це самі, деякі годинники – автоматично, іншим же доведеться зробити все вручну.

Науковці стверджують, що людський організм переносить набагато легше перехід на зимовий час, ніж на літній. Хоча зайва година сну і все таке, начебто, і повинна говорити про зворотне. Річ у тім, що людині важко звикнути до нового режиму. У разі переходу на зимовий час можливе погіршення самопочуття, зниження імунітету і порушення сну. А на адаптацію потрібен мінімум тиждень.

Перехід на літній і зимовий час уперше запровадили у Великобританії в 1908 році для економії і більш раціонального розподілу електроенергії впродовж доби. В СРСР почали переводити стрілки годинника вперше лише в 1981 році. Зараз понад 110 країн світу переходять на «літній» і «зимовий» час. А от не переводить годинники в цілому аж 161 країна, а саме: Гвінея, В’єтнам, Алжир, Афганістан, Ангола, Китай, Росія, Кенія, Індія, Об’єднані Арабські Емірати, Туніс, Перу, Японія, Південна Корея, Північна Корея, Філіппіни, Пакистан та інші.

2011 року Верховна Рада намагалася скасувати переведення годинників на зимовий час, але під тиском громадськости ухвалену постанову скасували. Вважається, що перехід на зимовий/літній час економить електроенергію. Правда, при цьому страждає людський організм.

Коментарі