Афіша, Новини

У Чернівцях презентують «Легенди Австрії»

Захід відбуватиметься українською та німецькою мовами.

photo by John-Mark Smith

У вівторок, 17 вересня, у Буковинському медіацентрі Belle Vue у Чернівцях (вул. О. Кобилянської, 2) відбудеться презентація книжки Крістофа Родлера «Легенди Австрії», що побачила світ у дитячому артвидавництві «Чорні вівці». Початок о 18:00.

Учасники: автор та ілюстратор книжки Крістоф Родлер та координатор проєкту Андреас Веннінґер. Модераторка – Лілія Шутяк.

Захід відбуватиметься українською та німецькою мовами. Вхід вільний.

У книзі зібрані легенди з федеральних земель та регіонів Австрії: Бурґенланду, Нижньої Австрії, Верхньої Австрії, Зальцбурґа, Штирії, Каринтії, Тіролю, Форарльберґу та Відня. Тут мова йде про чудовиськ, які жили у колодязях, про білих оленів, про королеву змій, про драконів і те, як на них полювали та знищували їх, про порив вітру, який відіграв важливу роль в історії та призвів до заснування міста Клостернойбурґа на Дунаї. Частина австрійських легенд виникла у самій Австрії, а решта є мандрівними переказами.

Легенди, як і казки, розповідали в душевному товаристві, проте, на відміну від казок, у них варто було вірити. Оповідач міг бути свідком подій, а інформацію про місце, час дії та імена з усією серйозністю передавали з покоління в покоління.

Видання здійснено за фінансової підтримки Представництва Австрійської служби академічного обміну, м. Львів.

Довідка

Крістоф Родлер народився 1968 року у Відні. У 1998-му завершив навчання в Академії образотворчих мистецтв у Відні, вивчав малярство та графіку, був учнем Фріденсрайха Гундертвассера (Friedensreich Hundertwasser). З 1996 року викладає малярство в Академії образотворчих мистецтв.

Коментарі