Новини

Двох дискваліфікували. Як на Буковині пройшло перше ЗНО з математики

Явка на перше незалежне оцінювання в області склала 96,6%.

Фото УНІАН

21 травня розпочалася основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання серед абітурієнтів. Цьогоріч першим предметом, з якого складали ЗНО, стала математика.

У Чернівцях було 9 пунктів тестування з цього предмета. За словами завідувачки відділу групи моніторингу ЗНО в Чернівецькій області Любові Якименко, на іспит із математики до Чернівців традиційно з’їжджаються абітурієнти з усієї області. По районних центрах тестування не проводять.

Цьогоріч 2327 осіб буковинців зареєструвалися на ЗНО з математики, а прийшло 2247. Тобто 80 осіб не з’явилося на перше тестування. Якщо у відсотках, то явка на першому ЗНО склала 96, 6%.

«Це доволі високий показник явки, як  для математики. Однак сьогодні у нас є двоє дискваліфікованих. У них вилучили шпаргалки та, відповідно, анулювали тестові роботи. Знаю, що одна дівчинка користувалася підручними засобами, а інша просто мала їх із собою. Дуже шкода цих дітей, що йдуть на ризик, намагаючись списати. Потім розплачуються за це, адже скласти іспит із цього предмета цьогоріч більше не буде можливості. Наприклад, дівчинка з Сокирянського району, котра списувала, вибрала математику як ДПА. Тому в атестат їй піде 1 бал», – розповіла у коментарі «Шпальті» Любов Якименко.

Натомість завідувачка запевнила: жодних надзвичайних ситуацій не зафіксували. Нікому з учнів не стало зле, завдання роздали вчасно, з наглядачів ніхто не запізнився.

 «Єдине, за що ми тривожилися звечора, – це перекриття активістами вулиці Хотинської. Адже у нас там пункт тестування на ЗОШ №31. Переживали, щоб і діти, і персонал з’явилися вчасно та і взагалі з’явився.

А щодо порушень, то їх найбільше фіксують саме на ЗНО з української мови. Там багато хто користується телефонами. Математику менш імовірно списати. Сподіваюся, що хоч на мові буде менше порушників, якщо діти почують, що тут 2 дискваліфікували. Тут навколо абітурієнти, свідки. У нас немає якихось потурань. Умови в усіх мають бути рівними», – сказала Любов Якименко.

Нагадаємо, цьогоріч основна сесія ЗНО складається з 11 предметів. Наступним тестуванням, що складатимуть обов’язково всі абітурієнти, буде ЗНО з української мови та літератури 23 травня.

 

Коментарі