Новини

Чернівчанам презентували унікальний проект «Андре Жід та Музика». Фото

У рамках мистецького вечора звучала музика видатних композиторів класиків. 

У рамках міжнародного фестивалю «Французька весна-2019» у Чернівцях відбулася яскрава подія за участю струнного квартету «DANOS» із міста Авіньйона. Музиканти з Франції презентували  унікальний проект під назвою «Андре Жід та Музика» з нагоди святкування 150-річчя з дня народження лауреата Нобелівської премії з літератури (1947 р.) письменника та поета Андре Жіда.

Під час заходу у виконанні молодих талантів оркестру Авіньйон-Прованс/ORAP звучала музика видатних композиторів-класиків: Моріса Равеля, Франца Шуберта, Фредеріка Шопена та представників сучасного класичного музичного мистецтва П’єра Тійюа, Івана Карабиця та Мирослава Скорика.

Яскравими вкрапленнями в це зворушливе музичне дійство стала поезія Андре Жідa, а також українських поетів епохи Модерну, яку читав актор Івано-Франківського національного музично-драматичного театру Євгеній Холодняк. А на завершення французькі музиканти подарували слухачам ліричний романс «Місяць на небі».

Автором ідеї музично-поетичного перфомансу є французький композитор П’єр Тійюа. Він не лише музикант, але й запеклий пошановувач літератури, який по-особливому захоплюється творчістю Андре Жіда. Надихаючись критичним твором письменника «Записки про Шопена», він створив музичну композицію, яка також прозвучала на сцені Чернівецької обласної філармонії.

Фото Альони Чорної 

 

 

Коментарі