Чернівчанам презентували унікальний проект «Андре Жід та Музика». Фото

У рамках мистецького вечора звучала музика видатних композиторів класиків. 

У рамках міжнародного фестивалю «Французька весна-2019» у Чернівцях відбулася яскрава подія за участю струнного квартету «DANOS» із міста Авіньйона. Музиканти з Франції презентували  унікальний проект під назвою «Андре Жід та Музика» з нагоди святкування 150-річчя з дня народження лауреата Нобелівської премії з літератури (1947 р.) письменника та поета Андре Жіда.

Під час заходу у виконанні молодих талантів оркестру Авіньйон-Прованс/ORAP звучала музика видатних композиторів-класиків: Моріса Равеля, Франца Шуберта, Фредеріка Шопена та представників сучасного класичного музичного мистецтва П’єра Тійюа, Івана Карабиця та Мирослава Скорика.

Яскравими вкрапленнями в це зворушливе музичне дійство стала поезія Андре Жідa, а також українських поетів епохи Модерну, яку читав актор Івано-Франківського національного музично-драматичного театру Євгеній Холодняк. А на завершення французькі музиканти подарували слухачам ліричний романс «Місяць на небі».

Автором ідеї музично-поетичного перфомансу є французький композитор П’єр Тійюа. Він не лише музикант, але й запеклий пошановувач літератури, який по-особливому захоплюється творчістю Андре Жіда. Надихаючись критичним твором письменника «Записки про Шопена», він створив музичну композицію, яка також прозвучала на сцені Чернівецької обласної філармонії.

Фото Альони Чорної 

 

 

Залишити відгук

Залишити відгук