Афіша, Новини

У Чернівцях покажуть документальний фільм «Малевич»

Фільм про Малевича покажуть до 140-річчя від дня його народження.

7 березня о 18:00 в кінотеатрі «Чернівці» відбудеться презентація та довгоочікувана прем’єра документального повнометражного фільму «Малевич». Показ пройде за сприяння Буковинської кінокомісії.

Фільм приурочений до 140-річчя з дня народження Казимира Малевича. За визначенням багатьох спеціалістів він є одним із десяти найбільш важливих художників сучасності, чия творчість початку XX сторіччя визначила розвиток мистецтва на 100 років уперед.

Стрічка режисера Володимира Луцького концентрує увагу глядача на українській частині його творчості, до цього мало вивченій. І головна мета творців полягала саме у показі та дослідженні українського походження художника.

Під час зйомок відбулося декілька відкриттів – зокрема було точно встановлене місце його народження в Києві. А в Лос-Анджелесі, в інституті Гетті Центр, продемонстрували кольорові оригінали розкадровок сценарію, який художник планував екранізувати разом зі своїм колегою режисером-авангардистом Гансом Ріхтером. За останні роки були спроби зробити на основі цього фільм, але вони маловідомі. Новітня стрічка є першою спробою познайомити з фільмом Малевича широкий загал, а також максимально втілити задум Малевича за допомогою комп’ютерних технологій.

У фільмі беруть участь численні експерти з України, Нідерландів, Франції, Польщі, Білорусі, кожний із яких розповідає про певну частину життя і творчості художника.

«Малевич» створювався у міжнародній копродукції між українською компанією Fresh Production Group (продюсери Олег Щербина, Юлія Чернявська, Євген та Ольга Захарови) та італійською Pilgrim Film (продюсери Андреа Маньяні, Джанпаоло Сміралья, Стефано Бассо і Кіара Барбо), і за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури Італії.

Кількість місць обмежена. Охочих просять зголоситися на сторінці Буковинської кінокомісії у Фейсбуку.

 

Коментарі