Новини

Розмитнити авто на єврономерах. Інструкція для водіїв

Які документи потрібні, хто і де може розмитнити автомобіль з іноземною реєстрацією.

pmg.ua

З 25 листопада в Україні діють закони щодо розмитнення авто на іноземних номерах та змін у Митному кодексі України.

Державна фіскальна служба підготувала відповіді на запитання щодо розмитнення авто і пояснила, хто і де може це зробити, які документи для цього потрібні та як отримати знижку для розмитнення.

Які документи потрібні

Для митного оформлення авто, ввезених в Україну з Литви, Польщі, Болгарії, Німеччини:
– на автомобілі, ввезенні в режимі тимчасового ввезення;
– на автомобілі, ввезені в режимі транзиту;
– на автомобілі, в яких транзит прострочений;
– на автомобілі, в яких транзит не прострочений;
– на автомобілі, які будуть ввозитися з Європи, згідно з новим законом.

У всіх перелічених випадках разом із митною декларацією (оформлюється митним брокером) на транспортний засіб, що декларується в режим імпорту (вільний обіг), подаються такі основні документи:
– реєстраційні (технічні) документи на транспортний засіб (як правило, це технічний паспорт);
– документи, що підтверджують право власності особи на транспортний засіб (як правило, це договір купівлі-продажу) або право ним розпоряджатися та декларувати (як правило, це доручення);
– рахунок-фактуру (інвойс) або інший документ, який визначає вартість товару (можливо, це буде один і той же документ, що підтверджує право власності).

Де розмитнити

Митне оформлення можна здійснити у будь-якій митниці України.
Адреси та реквізити конкретних місць оформлення можна знайти на субсайтах територіальних органів ДФС або на веб-порталі ДФС.

Можна не виїжджати, а подати необхідні документи і пред’явити транспортний засіб у будь-яку митницю (найближчу).

Про право власності

Авто може бути заявлене особою, яка не перетинала митний кордон, за умови подання документів, що підтверджують право власності цієї особи на транспортний засіб або право ним розпоряджатися та декларувати (доручення).

Про знижку

Знижка впродовж 90 днів (тобто коефіцієнт 0,5 під час сплати акцизного податку) може бути застосована під час оформлення громадянином лише одного легкового транспортного засобу.
Один транспортний засіб може бути оформлений тільки один раз. Якщо автомобіль уже був оформлений митницею раніше та сплачені платежі, то оформити цей же транспортний засіб ще раз і скористатися знижкою (коефіцієнт 0,5) неможливо.

Грошова застава

Якщо громадянин врішив ввезти автомобіль (легковий, код 8703 за УКТ ЗЕД), то подання попередньої митної декларації та гарантування сплати митних платежів є обов’язковими. У такому випадку застосування грошової застави є лише одним із видів забезпечення сплати митних платежів, хоча можуть бути обраними й інші види гарантування.
Грошова застава як обов’язковий вид гарантії застосовується тільки у разі транзитного переміщення резидентом України транспортного засобу, що перебуває на постійній реєстрації за межами України.

Брокерські послуги

а) теоретично громадянин може спробувати самостійно заповнити митну декларацію та подати необхідні документи (законодавством це не забороняється).
Але краще звернутися до митного брокера – до кваліфікованого спеціаліста, оскільки законодавством передбачено, що транспортні засоби декларуються із заповненням митної декларації, порядок заповнення якої потребує спеціальних знань та певного програмного забезпечення. Крім того, паперова митна декларація повинна обов’язково супроводжуватися її електронною копією.
Неправильне заповнення митної декларації може призвести до низки неприємностей (аж до складання протоколу про порушення митних правил);
б) інформація про митних брокерів постійно оновлюється та розміщується на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у рубриці «Реєстри»;
в) інформацію про вартість брокерських послуг можна дізнатися у митних брокерів (ДФС не контролює цю вартість).

Де провести митний огляд

Митне оформлення здійснюється у будь-якій митниці України, але з обов’язковим пред’явленням авто, тобто:
– пред’явлення авто митниці є обов’язковим;
– рішення про проведення митного огляду приймає посадова особа митниці з урахуванням вимог Митного кодексу.
Оскільки митніформальності здійснюються в зонах митного контролю, то приїжджати в зону митного контролю – обов’язково.

Про штрафи

Сплата штрафу під час порушення громадянином митних правил не звільняє цього громадина від виконання взятих на себе зобов’язань щодо дотримання митного режиму.
Якщо після сплати штрафу транспортний засіб, ввезений у режимі транзиту або тимчасового ввезення, продовжує перебувати на території України, є підстави вважати, що цей автомобіль продовжує перебувати в Україні з порушенням митного законодавства.
Новим Законом передбачено, що, незважаючи на сплачений раніше штраф, добровільна сплата коштів у розмірі 8500 грн (яка не є штрафом), є обов’язковою під час оформлення в режим імпорту транспортного засобу, щодо якого порушено строки та умови режимів транзиту чи тимчасового ввезення.

Куди сплатити

Передбачені новим Законом добровільні кошти (8500 грн) сплачуються одночасно з митними платежами і в такому самому порядку.
Реквізити депозитного рахунку, на який сплачуються кошти (митні платежі, добровільні кошти), є індивідуальними для кожної митниці.
Інформацію про реквізити депозитного рахунку митниці, в якій громадянин планує оформлювати авто, можна знайти на субсайтах територіальних органів ДФС, дізнатися у працівників підрозділу митниці, в якому безпосередньо буде проводитися оформлення, або в митного брокера.

Вартість авто

Документами, що підтверджують вартість придбаного громадянином автомобіля, є :
– договір купівлі-продажу;
– інвойс;
– банківські або інші платіжні документи;
– експортна декларації;
– довідкова інформація щодо вартості аналогічних транспортних засобів у країні експорту.
У цих документах повинні бути зазначені дата продажу, номер шасі (рами), кузова (або ідентифікаційний номер), номер двигуна автомобіля, його модель, рік виготовлення, а також ім’я та прізвище особи, якій продано автомобіль.
За наявності підстав вважати, що заявлено недостовірну вартість або у разі відсутності вищевказаних документів, митниця ДФС визначає вартість автомобіля самостійно.

 

Коментарі