Новини

Благодійники передали обласній дитячій лікарні апарат для виявлення вад слуху. Фото

На апараті вартістю 250 тисяч гривень обстежуватимуть дітей, народжених в області.

Всеукраїнський благодійний фонд «Серце до серця» у рамках акції «Почуй світ» передав поліклінічному відділенню Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні апарат для отоакустичного скринінгу «OtoRead». Портативний прилад датського виробництва дозволить діагностувати у новонароджених вади слуху.

Вартість апарату – 250 тисяч 700 гривень, під час акції зібрали 206 тисяч. Решту необхідної суми надали у центральному офісі фонду «Серце до серця» у Києві.

«Апарат дає можливість зрозуміти на перших днях життя, чує дитина взагалі чи ні. Зазвичай батьки дізнаються, що діти, які не чують, близько шостого-сьомого місяця, а то й до однорічного віку. Подібні апарати вже є у двох пологових будинках міста, але на них обстежують дітей, які народилися в Чернівцях. На жаль, малюки, народжені в області, досі не мали такої можливості», – розповіла у коментарі «Шпальті» регіональна координаторка ВБФ «Серце до Серця» в Чернівецькій області Анна Рибарчук.

За її словами, районним педіатрам, акушерам-гінекологам повідомлять про наявність цього апарата і лікаря, який здійснюватиме діагностику. Далі вони направлятимуть дітей із групи ризику на обстеження.

Крім того, впродовж 120 днів можна буде за необхідності викликати інженера фірми-постачальника для виправлення можливих технічних несправностей приладу.

Фото Ірини Болести

Коментарі