Чернівецький драмтеатр презентував виставу про Ольгу Кобилянську. Фото

«Поранкова душа» поставлена на основі щоденників письменниці.

У Чернівецькому музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської відбулася прем’єра нової вистави. П’єсу «Поранкова душа» презентували до Дня народження письменниці.

Режисером-постановником п’єси став народний артист України, директор-художній керівник Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Василь Вовкун. Саме він, до речі, є автором сценарію п`єси «Поранкова душа».

«Я написав п’єсу понад 30 років тому, ще у 1986-87 р.  І ось телефонний дзвінок Юрія Марчака (директора чернівецького драмтеатру), чесно кажучи, мене збентежив. Справа в тому, я давно забув, що таке колись написав. І точно не думав, що це комусь буде потрібне. На сцені хотів відтворити якусь чехівську атмосферу, показати, як себе відчувала інтелігенція, перебуваючи в Чернівцях. Як виживала…», – пояснив Василь Вовкун. 

Переглянувши виставу, глядачі більше дізнаються про життя і творчість нашої славетної землячки. Серед персонажів, окрім Ольги Кобилянської, є її батьки та відомі письменники – Осип Маковей, Василь Стефаник, Леся Українка, Євген Озаркевич та інші.

Прем’єра вистави відбудеться сьогодні, 25 листопада, та у вівторок, 27 листопада.

Фото Василя Салиги

Залишити відгук