Чернівчани активно скаржаться на те, що на околицях міста важко дихати через постійне паління листя та сміття.
З настанням осені люди починають активно спалювати сухе листя та сміття, через що повітря у містах стає важким і гірким, збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів.
«Паління листя шкодить здоров’ю та навіть може загрожувати життю. При горінні листя виділяє безліч отруйних речовин та канцерогенів. Деякі з них здатні загострити хронічні захворювання легенів, інші – можуть навіть викликати рак. Та найгірше – біля таких вогнищ часто можна побачити дітей. Вплив диму на їхній організм особливо небезпечний.Так, 1 тонна тліючого листя виділяє близько 30 кг оксиду вуглецю, більш відомого як чадний газ».
Чернівчани активно скаржаться на те, що на околицях міста важко дихати через постійне паління листя та сміття. Інспекція з благоустрою фіксує усі випадки спалювання листя та сміття у Чернівцях та виписує штрафи за порушення (штраф за паління сміття – до 1360 гривень).
У коментарі «Шпальті» начальник інспекції з благоустрою Сергій Обшанський розповів, що залучення квадрокоптера дає можливіть краще контролювати територію міста. Так, за його словами, завдяки дрону вдається виявити до 40% випадків порушень.
Читайте також: Інспекція з благосутрою виявлятиме порушників за допомогою дрона
Так, тільки упродовж тижня – з 15.10 по 20.10.2018, за спалювання сухого листя у Чернівцях склали 14 протоколів, а саме:
- вул. Дунайська – Сінна, 44
- вул. Варшавська, 43
- вул. Подільська, 7
- вул. Горіхівська, 67-Б
- вул. Александрі, 83
- пр. Незалежності, 71
- вул. Тимірязєва, 28
- вул. Вашківська, 62
- вул. Горіхівська, 86
- вул. Садгірська, 24А
- вул. Салдгірська, 20А
- вул. Рогізнянська, 17
- вул. Вижнгицька, 29
- вул. Фасьівська, 21
На запитання, чи почали менше палити листя чернівчани, начальник інспекції з благоустрою Сергій Обшанський каже, що є зміни є в сторону зменшення, якщо брати порівняльну таблицю за 2017-2018 роки.
Корисна порада, як використовувати опале листя
Приготування компосту – це чудовий спосіб використовувати опале листя з вашого саду з користю. Для початку необхідно організувати ємність для приготування компосту. Потім у неї укладають і утрамбовують листя. Така конструкція може мати розмір метр на метр. Ще листя дерев можна складати в спеціальні садові мішки, щільно утрамбувавши їх. Якщо ви використовуєте такі мішки або створили компостну яму, то повинні знати, що термін дозрівання компосту становить 1,5-2 роки. Такий компост послужить відмінним добривом для всіх рослин, що ростуть на вашій ділянці, а проблема з утилізацією листя вирішиться сама собою.