Новини

Сергій Жадан презентував чернівчанам нову поетичну збірку

Після завершення презентації усі аплодували стоячи.

8 вересня під час ІХ Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz Сергій Жадан презентував чернівчанам свою нову поетичну книгу «Антена».

Презентація відбулась у Літньому театрі, прислухати улюбленого письменника прийшло чимало чернівчан.

 «Антена» містить 80 нових віршів, які автор написав упродовж останніх двох років.

Ілюстрації до збірки зробив харківський художник Гамлет. «Власне, це не зовсім ілюстрації, – резюмує Сергій Жадан, – Гамлет фактично намалював всю книгу. У ній розписаний кожний розворот. Загалом – 150 ілюстрацій на 300 сторінок тексту. Вийшло яскраво й несподівано».

Невідомо, на чому тримається чутливість «Антени», але це 80 спроб упіймати коливання повітря, вловити перетікання в просторі невидимих радіохвиль, відчути на дотик час, у якому ми живемо, яким ми дихаємо, який ми проговорюємо. Час, кожен доторк до якого лишає опік. Час, у якому приватні щоденникові записи можуть виявитися воєнною хронікою, а біблійні історії – ранковими новинами.

«Антена» – це поетичний звіт за останні два роки. Фактично складається так, що цими роками вірші пишуться як своєрідний поетичний щоденник. І «Антена» в такому контексті є органічною складовою трилогії, двома попередніми частинами якої є «Життя Марії» та «Тамплієри». Ці книги краще й читати, на мою думку, в такій послідовності –  вони одна одну доповнюють та розвивають», – говорить Сергій Жадан.  


Фото Юлії Драган

Коментарі