Афіша

Про життя, пристрасть і смерть. Професор із Айови презентує у Чернівцях свою книжку

«Хрупкие фантазии обербоссиерера Лойса» розповідають про платонічне кохання до юного торговця апельсинами.

4 вересня о 17:00 у Paul Celan Literaturzentrum / Літературний целанівський центр (вул. О. Кобилянської, 51) відбудеться презентація книжки Анатолія Вишевського «Хрупкие фантазии обербоссиерера Лойса».

 

«Ця книга про життя, пристрасть і смерть в освіченому герцогстві Вюртемберзькому часів ясновельможного герцога Карла Євгенія, про старого обербосієрера Людвіґсбурзької порцелянової фабрики Йоганна Якоба Лойса, який запалився платонічними почуттями до юного торговця апельсинами, про те, як юнак пішов на війну, а майстер мріяв і марив про нього, і втілив його у своїх статуетках. Чи дочекався майстер свого кохання? І чи вийшло все так, як уявляв собі Йоганн Якоб? Ця історія – без купюр і замовчувань – про його натхнення, його любов, його біль і його щастя» – йдеться в описі книжки.

 

 

 

 

Довідка. Анатолій Вишевський народився 1954 року у Чернівцях. Закінчив англійське відділення Чернівецького університету. З 1974 року публікувався у радянських виданнях – «Літературній газеті» та журналі «Юність», а після еміграціїї до США – у журналі «Континент». 1985 року захистив докторську дисертацію у Канзаському університеті; нині на посаді професора у Ґріннелському коледжі у штаті Айова. Автор книжок і статей, присвячених російській літературі ХІХ і ХХ століть, а також Мейсенському фарфору – його колекційній пристрасті.

 

 

 

 

 

Коментарі