Новини

Військовим хочуть підвищити зарплату: коли та на скільки

Міністерство оборони ухвалило рішення про підвищення грошового забезпечення з 1 жовтня цього року.

 

slovoidilo.ua

Аби виконати рішення Міноборони про підвищення грошового забезпечення з 1 жовтня 2018 року, потрібне додаткове фінансування з бюджету розміром 4,5 млрд. грн. Наразі відповідний лист за підписом Міністра направлений Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману. Про це повідомляє прес-служба Чернівецького обласного військового комісаріату.

Таке рішення в Міноборони ухвалили, аби зберегти кадровий потенціал та залучити на військову службу до Збройних сил України.

Так, з 1 жовтня 2018 року розмір мінімального грошового забезпечення планується:

– рядовому складу – до 9 тис грн;

– офіцерському складу – до 15,3 тис. грн.

Для виплати грошового забезпечення у другому півріччі 2018 року потрібен додатковий фінансовий ресурс у сумі 4,5 млрд. грн, що необхідно врахувати під час доопрацювання показників видатків держбюджету на 2018 рік.

Також наразі підготовлено й інше рішення – Планом управління і розвитку Збройних Сил України передбачено у 2019 році підняти базовий рівень грошового забезпечення до рівня:

– військовослужбовець за контрактом першого року служби у військовому званні «солдат», на посаді з другим тарифним розрядом – 15 000 гривень;

– підвищення рівня грошового забезпечення всіх інших військовослужбовців буде здійснене пропорційно, у залежності від військового звання, займаної посади, вислуги років тощо.

Як зазначається, недостатній рівень грошового забезпечення є основною причиною звільнення з лав Збройних Сил України після закінчення контракту (36% опитуваних). Всього з січня по червень звільнилося одинадцять тисяч офіцерів та контрактників, що мали військовий досвід, ще вісімнадцять тисяч має звільнитися до кінця 2018 року.

 

 

 

Коментарі