Новини

Міська рада рекомендує чернівчанам, як уникнути перегріву, замість створити комфортні умови

Апелюють правилами, які не вирішують проблеми.

 

vilne.org.ua

Чернівецька міська рада розмістила на своєму офіційному порталі 10 пунктів з правилами, як остерігатися перегріву у літній період.

«З метою профілактики перегріву Чернівецьке міське управління Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області рекомендує дотримуватись десятьох елементарних правил», – йдеться на порталі міськради.

Серед правил: випивати до 1,5 літрів рідини на добу, обмежити поїздки в транспорті або планувати їх лише у ранковий або вечірній час, коли спека спадає, купатися тільки у відведених та обладнаних місцях для цих цілей, відвідувати магазини та кінотеатри лише ті, де є кондиціонер тощо.

Замість створення комфортніших умов для проживання у Чернівцях, ми натомість отримуємо примітивні поради. Адже не всі чернівчани можуть дозволити собі вдома кондиціонери, а в межах міста маємо лише один облаштований пляж на понад 250 тисяч населення. А в маршрутках та тролейбусах влітку часто температура піднімається до 40 градусів. Про встановлення фонтанчиків із питною водою, які практикують у європейських країнах, у Чернівцях теж рано говорити.

Правила профілактики перегріву в літній період від Держпродспоживслужби:

  1. Обмежити перебування на вулиці, знизити фізичні навантаження до мінімуму.
  2. Перебуваючи у приміщенні необхідно забезпечити його оптимальну температуру, по можливості ввімкнути вентилятори (підлогові, настільні) або кондиціонери.
  3. Виходячи на вулицю рекомендується одягати легкий одяг з натуральних тканин світлого забарвлення, бажано, щоб воріт одягу був не тугим, на вулиці обов’язково потрібно користуватися головним убором (капелюх, панама, хустка та інші) сонцезахисними окулярами, парасольками.
  4. Потреба в енергії в спекотну погоду знижується, тому організму влітку потрібна менш калорійна їжа. У жаркий період часу необхідно відмовитися від жирної їжі, а споживання м’яса звести до мінімуму, найкраще його замінити рибою або морепродуктами. Необхідно передбачити зниження кількості копчених, смажених та  продуктів харчування, які швидко псуються. Прийоми їжі бажано виключити в найспекотніший час дня та перенести їх на ранок і вечір. Необхідно особливо дотримуватись гігієнічних і технологічних вимог приготування страв та зберігання їжі.
  5. З метою профілактики зневоднення організму рекомендується вживати велику кількість рідини: чаю, мінеральної води, морсу, молочно-кислих напоїв з низьким вмістом жиру, відварів із сухофруктів, вітамінізованих напоїв, уникаючи вживання газованих напоїв і рідини з підвищеним вмістом цукру, енергетичних та алкогольних напоїв.
  6. Для дотримання питного режиму: необхідно випивати до 1,5 літрів рідини на добу. Разом з цим необхідно пам’ятати, що збільшувати кількість споживання води не варто людям із захворюваннями нирок і серцево-судинної системи. Для підтримки імунітету рекомендується вживання фруктів і овочів, ретельно вимитих перед вживанням водою гарантованої якості.
  7. Протягом дня рекомендується по можливості прийняти душ з прохолодною водою.
  8. Поїздки транспортом слід обмежити або планувати їх в ранковий або вечірній час, коли спека спадає.
  9. При відвідуванні магазинів, кінотеатрів та інших об’єктів масового скупчення громадян, необхідно віддавати перевагу тим із них, де забезпечується кондиціювання повітря.
  10. Купання та водні процедури на відкритому повітрі проводити тільки в місцях, відведених та обладнаних для цих цілей, з дотриманням правил організації купання.

 

Коментарі