Новини

Як запобігти ботулізму. МОЗ попереджає

Прості правила як вберегтися від отруєння.

Ботулізм – це гостре інфекційне захворювання, яке може призвести до тяжких наслідків. Це хвороба, якої у більшості випадків можна уникнути, дотримуючись простих харчових правил. Що це  за хвороба та як захистися, повідомляє офіційний сайт МОЗ. 

Що таке ботулізм

Ботулізм – це харчова токсикоінфекція, зумовлена споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини. 

Причини ботулізму

Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування – м’яса, риби, рідше – овочів. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.

Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в’яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м’яса (ковбаси, шинки тощо). Найчастіше причиною ботулізму стають в’ялені або копчені  продукти домашнього приготування, проте реєструються і випадки хвороби після вживання продуктів вироблених у промислових умовах. Це трапляється у випадку не дотримання відповідних вимог під час заготівлі, переробки чи зберігання продукту.

Рідше можна заразитись через рани, так само рідко мікроорганізм передається від матері до дитини через грудне молоко.

Профілактика

Уникайте споживання:

– в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби;

– м’ясних та грибних консерви;

– консервів домашнього виробництва;

– якщо не впевнені, що продукти зберігали та/або транспортували належним чином;

– якщо сумніваєтесь у якості продуктів.

Симптоми ботулізму

Перші симптоми захворювання начастіше виникають через 12-24 годин після споживання зараженої їжі. Водночас, симптоми так само можуть виникнути раніше (уже через 2 години) або значно пізніше (4 доби і більше).  Що важче захворювання, то коротший інкубаційний період.

Сиптоми:

– порушення близького зору: ви не можете читати текст, але добре бачите предмети;

– сильно виражена сухість у роті;

– важко говорити (голос стає тихим, гугнявим або пропадає);

– підвищена стомлюваність, м’язова слабкість;

– запаморочення;

– короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім – стадія парезу кишечнику (здуття живота, закреп);

– ураження м’язів шиї та кінцівок.

 

 

 

 

Коментарі