Мозок любить нове. Як офісним працівникам бути ефективними влітку
Новини

Мозок любить нове. Як офісним працівникам бути ефективними влітку

Психологиня Євгенія Ландяк розповідає про те, як зробити літо яскравим, навіть, якщо ви працюєте в чотирьох стінах.

Улітку дуже хочеться якомога більше відпочивати. Але, що робити, коли окрім 2-3-тижневої відпустки у вас більше немає змоги отримати тривалий відпочинок. «А як же вихідні?»  — подумає дехто з вас. Та навіть, якщо ви їх і дочекаєтеся, то промайнуть вони зі швидкістю вітру.

Тож, якщо для вас літо – це пора, коли ви часто ловите себе на думці: «Ну чому я зараз сиджу у спекотному офісі, у 4 стінах, а не гуляю вулицею, не засмагаю на пляжі з друзями/на природі/ на шашличку?». Тоді наступні поради повинні стати вашими звичками, відтак літо вашої мрії, майже у вас в кишені. Точніше у кожному вашому дні, а згодом на фото та в спогадах.

  • Оновіть маршрут

Якщо ви їздите на роботу транспортом, спробуйте пройтись. Ні, я не кажу йти пішки 2 години, та якщо ви сядете на транспорт, або зійдете з нього на 1-2 зупинки раніше – у вас буде 10-30 хвилин рухової активності. За що ваш організм віддячить вам гарним фізичним станом та настроєм. Якщо ж ви пішохід – змініть маршрут, більше того – змінюйте його щодня, або щотижня.

Наш мозок любить нове, тому що тоді у нього є нові завдання – запам’ятати все, що було навколо, помітити нове. А якщо мозок задоволений – ви будете теж. Якщо ви водій, почніть іноді виходити із своєї залізної, безпечної карети/шатла/машки/кралі, не знаю, як ви називаєте свою автівку. По-перше, так ви виходите із зони комфорту, а як казали гуру з розвитку – чудеса можливі саме поза цією зоною. А чудес вам хочеться, визнайте. Влітку особливо.

  • Напишіть список, що б зробило ваше літо незабутнім, і дійте

Дарма скаржитись на несправедливість життя, 8-годинний робочий графік, якщо ЦЕ НІЧОГО НЕ ЗМІНИТЬ. Змінюйтеся самі. Змінюйте звичну поведінку. От хоча б для різноманіття запишіть, що б зробило ваше літо чарівним. Я серйозно. Беріть листок/відкривайте нотатки на телефоні, або ноутбуці і пишіть. Щодня/щотижня робіть щось із цього. Чого вам хочеться? По дорозі на роботу з’їсти смачну випічку – зробіть це! Після роботи піти в кіно? Хочеться бути святково одягненим і свіжим після роботи? Візьміть змінний з собою. Ви давно в шлюбі і тільки згадуєте ті роки, коли все було… Ох як було. Влаштуйте побачення. Як 10/20/30 років тому. Все у ваших руках.

  • Пийте більше коктейлів

Ні, безалкогольних. Хіба атмосфера на роботі не зміниться, якщо ви принесете з собою термос з льодом, з якого собі у стакан з трубочкою наливатимете мохіто чи лимонад, або молочний коктейль. Корисно, інтригуюче для колег і весело.

  • Додайте літа у свій образ

Багато людей, коли хочуть свята – одягають щось святкове, романтики – роблять такий макіяж, легкості  – одягають легкі речі. Робіть це частіше і ви. Звісно, існують дрес-коди, обмеження і так далі, та я впевнена у межах будь-яких рамок можна себе проявити.

Ви вже зараз уявіть себе в шортах, сукні, у сандалях – вже літо захоплює зсередини, правда?

  • Більше малюйте

Спокійно. Це не пропозиція піти на курси малювання, чи у художній салон за пензлями. Хоча, звісно, ви можете, якщо хочете. Та я про те, що насправді у себе в голові ви можете малювати що завгодно. Звісно, це не змінить вашої реальності, тут, і зараз, та це змінить ваш стан. Зараз поясню. Коли у вас хороший настрій і ви з ним йдете в світ – все от якось на цій хвилі зазвичай і продовжується, правда? Так от, якщо ви уявите, наприклад, свого боса в купальному костюмі, в ластах і в масці для плавання, подумки розмалюєте стіни на роботі в море, океан, а може джунглі. Або ж якщо ви уявите, що замість маршрутки ви зараз в літаку і те, що так сильно трясе – це турбулентність, а не наші дороги, тоді ваше обличчя не зможе стримати усмішку.

У вас зміниться настрій, а за ним і думки, якщо вони були негативні, слідом підуть дії, а можливо, і діяльність загалом. Якщо ви вмітимете розмалювати ваш внутрішній світ у яскраві кольори, то окрім вашого літа, ваше життя може раптом або поступово перефарбуватись в інші кольори.

Бонус для щасливчиків:

  • Працюйте в незвичних для вас досі місцях

Якщо все, що вам потрібно для роботи – це ноутбук та інтеренет, або документи, які можна виносити з роботи, блокнот, телефон – спробуйте нові місця.

Кав’ярні, ресторани, бари, бібліотеки, сквери, парки, громадські простори – так, це теж можливо, якщо у вас на телефоні є інтернет і ваш смартфон має таку можливість роздавати інтеренет – hotspot. Звісно, можуть виникати певні обмеження, але хто сказав, що це привід не дати новизні шанс? Дозвольте вашій фантазії вас здивувати, а всесвіту, що насправді повний можливостей здіснити ваші задуми і поєднати приємне з корисним.

Залучіть до цієї ідеї знайомих. Пробуючи щось нове, ми, іноді маємо сумніви, страхи та упередження. Та погодьтесь, почуваєш себе впевненіше, коли хтось тримає за руку і робить щось нове і моторошне, разом з тобою. А потім виявляється, що воно було таким тільки у твоїй голові.

Додавайте у своє літо більше нових звичок, людей, думок і мрій, тоді все життя у вас буде, як це літо.

 

Ярослава Дерев’янко

Психологиня Євгенія Ландяк

Коментарі