Новини

Черга перевищила 45 кілометрів: на українсько-польському кордоні – критична ситуація

Раніше польські фітосанітарні та ветеринарні служби приймали близько 80 вантажівок, а за останні кілька днів – лише 19.

Фото: Мустафа Найєм

На українсько-польському кордоні постійно зростає кількість вантажних автомобілів. Причиною цього є низька пропускна здатність митниці з польської сторони.

Про це повідомляє заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

За його словами, цього тижня черга з вантажних автівок до пункту пропуску «Ягодин» на польському кордоні перетнула межу 45 кілометрів. Так, водії змушені практично жити на узбіччі.

«Головна причина цих черг усім відома – це низька ефективність роботи польських служб, які проводять фітосанітарний та ветеринарний контроль», – каже Мустафа Найєм.

Натомість кількість працівників українських служб збільшилась майже у 1,5 раза, що зменшує час перевірки одного авто до 10-15 хвилин.

«Якщо з нашого боку на експорт вони (черги – авт.) сягають від 10 до 45 кілометрів, то з польського боку – 5 кілометрів максимум», – відзначив заступник міністра. 

У докризовий період за добу польські фітосанітарні та ветеринарні служби приймали близько 80 вантажівок. Тепер середній показник за останні кілька днів – 19 вантажівок.

Ситуація складна й тим, що від початку повномасштабного вторгнення росії український експорт сконцентрований саме на автомобільних дорогах.

Польські перевізники також незадоволені кілометровими чергами й анонсують блокування трас.

Мустафа Найєм додає, що розв’язати проблему можна збільшенням кількості працівників фітосанітарних та ветеринарних служб на польському боці.

Коментарі