Новини

У Нацбанку звітують про зниження цін в Україні на харчові продукти, ліки та пальне

Дешевшими стали більшість овочів, окремі фрукти та крупи, зокрема гречка, а також ліки та пальне.

Фото Nathan Van de Graaf, unsplash.com

В Україні знижуються ціни на харчові продукти через падіння ажіотажного попиту, адаптацію до нових умов та зміцнення гривні. Про це повідомив на своєму сайті Національний банк України в економічних підсумках тижня, який закінчився 17 квітня.

«За останній тиждень у середньому ціни на продукти харчування знижувалися під впливом спаду ажіотажу, адаптації до нових умов та збалансованої ситуації на валютному ринку», — звітує НБУ.

Зокрема подешевшали крупи (гречка — на 0,3%, ячна крупа — на 0,4%, пшоно — на 1,4%, рис — на 0,7%), овочі та деякі фрукти.

До прикладу, за останній тиждень лимони подешевшали на 9,3%, однак через зростання цін на банани та яблука загалом за тиждень фрукти подорожчали в середньому на 0,2%.

«Другий тиждень поспіль тривало зниження ціни на овочі борщового набору. Натомість зростали ціни на фрукти, зокрема яблука, під впливом звуження вітчизняної пропозиції на тлі карантинних обмежень», — підсумовують у звіті.

Також ціни поступово знижуються і на лікарські засоби та пальне. Це пов’язано з посиленням курсу гривні та через падіння світових цін на нафту, кажуть у Нацбанку.

Попереднього тижня НБУ зафіксував падіння ажіотажного попиту на продукти та зупинку зростання цін на них.

Варто зазначити, що за офіційними даними Державної служби статистики, у березні ціни в Україні зросли на 0,8%.

 

Коментарі