Чернівчани взяли участь у «Буковинському фестивалі науки» в Польщі

Олександр Бойченко та Марія Процюк виступили зі своїми дослідженнями.

Фото – фейсбук-сторінка “Буковинського фестивалю науки”

З 21 по 23 червня у місті Ястровʼє (Польща) у рамках польської частини 28-го Міжнародного фольклорного фестивалю «Буковинські зустрічі» відбувся четвертий «Буковинський фестиваль науки».

У заході взяли участь двоє чернівчан – кандидат політичних наук, експерт-аналітик ГО «Квадрівіум» Марія Процюк із дослідженням на тему «Українці і поляки: особливості взаємосприйняття на сучасному етапі», а також письменник, літературний критик, перекладач, дворазовий стипендіат програми «Gaude Polonia» Олександр Бойченко із темою «Буковинська ідентичність у творчості Василя Кожелянка».

Вам буде цікаво: Закоханий у Чернівці. Як польський етнограф Збіґнєв Ковальський об’єднав буковинців з усього світу

Завершився «Буковинський фестиваль науки» виступом Максиміліана Юрашка «З Буковиною в серці: з Пояни Мікулі до Нижньої Пілави». У своїй розповіді етнічний поляк на власному прикладі розповів про долі поляків, які після Другої світової війни з селища Пояна Мікулі (Південна Буковина, нині територія Румунії), переселилися до Нижньої Пілави недалеко від міста Дзержонюв (Нижньосілезьке воєводство у Польщі).

Фото – фейсбук-сторінка “Буковинського фестивалю науки”

Окрім цього, учасники «Буковинського фестивалю науки» взяли участь у вже традиційному сплаві учасників на байдарках туристичним маршрутом водами річки Пілави.

Довідка. «Буковинський фестиваль науки» – наукове дійство, присвячене історії та культурі Буковини. Організатори – Славістична фундація, Інститут славістики Польської академії Наук, Інститут соціології університету в Зеленій Гурі (Польща), Регіональний центр культури «Фабрика емоції» у місті Піла (Польща), Осередок культури в Ястровʼю (Польща).

Ідеєю проведення такого заходу та її практичним втіленням в життя слід завдячувати представницям Інституту славістики Польської академії наук – професорці, буковинці Хелені Красовській та докторці Еві Врублевській-Трохімюк, а також докторці Інституту соціології Зеленогурського університету Магдалені Покшинській і директору міжнародного фольклорного фестивалю «Буковинські зустрічі» Збіґнєву Ковальському.

 

Іван Сірецький, Марія Процюк

 

 

Залишити відгук

Залишити відгук