На конкурсі визначили, як виглядатиме пам’ятник Небесної Сотні в Чернівцях

Загалом подали одинадцять проектних пропозицій.

skobelka.at.ua

Департамент містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради провів відкритий архітектурний бліц-конкурс на кращу проектну пропозицію пам’ятника Небесної Сотні з формуванням громадського простору на перехресті вулиць Небесної Сотні – Олександра Щербанюка – Юрія Федьковича. Загалом подали одинадцять проектів, а першу премію та вісім тисяч гривень присудили конкурсній пропозиції Єлізавети Карманчикової та Вікторії Головещенко, повідомляє офіційний сайт Чернівецької міськради.

Згідно з проектом, від навколишніх забудов площу відокремлюватиме бетонна стіна. На площі планують встановити металеві стрижні, загальний вигляд яких  під різними кутами і ракурсами прийматиме різні зображення.

«У проекті подані цікаві пропозиції, наприклад, щодо вимощення бетонних плит з прорізами для трави; освітлення не тільки зверху, а й вмонтоване в площу; нестандартні лавиці-куби, щоб люди приходили і переосмислювали події Революції Гідності», – розповіла у коментарі «Шпальті» головна архітекторка Чернівців Наталія Хілько.

За її словами, запроектували конкурсну пропозицію дві студентки-переселенки з Донбасу, котрі навчаються на факультеті архітектури ЧНУ імені Юрія Федьковича. Поки на конкурсі визначили основну ідею, концепцію пам’ятника, наступний крок – розробка робочого проекту.

«Про терміни реалізації важко говорити, тому що наразі в бюджеті не передбачені гроші на розробку робочого проекту. Будемо інформувати безпосередньо міського голову, депутатів, що відбувся конкурс, а потім формувати кошторис», – повідомила Наталія Хілько.

Головна архітекторка зазначила, що щонайменше цей процес займе рік-півтора.

 

 

Залишити відгук

Залишити відгук