Андрій Садовий: «Перевага Чернівців над Львовом – компактність міста»

Мер Львова у ексклюзивному інтерв’ю «Шпальті» розповів про зв’язки з Федоруком і Чернівцями, а також про свою літню відпустку.

13 червня мер Львова та лідер політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Садовий вперше за довгий час відвідав Чернівці. У своїй насиченій програмі візиту до нашого міста політик виділив декілька хвилин для ексклюзивної бесіди із журналістами «Шпальти».

У одному з інтерв’ю кількарічної давнини Ви розповідали про дружні стосунки з колишнім мером Чернівців Миколою Федоруком. Чи підтримуєте Ви із ним зв’язки зараз?

Так, я завжди мав і маю до нього повагу, тому що він міський голова з дуже великим досвідом. Це той статус, що залишається на все життя.

Окрім цього, що Вас ще пов’язує із Чернівцями?

Велика симпатія до міста й до людей, які тут живуть. Чернівчани дуже працьовиті, а місто дуже красиве, ходиш вулицями і отримуєш насолоду. Чернівці – одне з найгарніших міст України, яке має надзвичайно великий потенціал і потребує великої любові, часу та інвестицій.

Читайте також: Чернівці мають унікальний потенціал. На UrbanTalks Lviv & Chernivtsi ділились практиками розвитку успішного міста

Якщо порівнювати Чернівці зі Львовом, які переваги і недоліки у кожного з міст одне перед одним?

Чернівці – компактне місто, ви маєте будівлі, які мають світову славу, той самий університет. Насправді важко говорити про переваги чи недоліки, тому що всі міста Україні перебувають у приблизно однаковій позиції, дуже часто держава не розуміє, наскільки важливе місцеве самоврядування. Можливо, ми у Львові вчасно зрозуміли важливість мати власну стратегію та інвестувати кошти в людей. Ми запросили до Львова на роботу фахівців з різних міст України. У нас працює команда, зібрана із спеціалістів з Києва, Івано-Франківська, Луцька, Рівного, навіть Севастополя. Я роблю ставку на людей.

Членам Вашої сім’ї належать декілька медіаресурсів. Як бути міським головою і водночас бути причетним до засобів масової інформації?

А ще бути лідером партії (ред. сміється). Це дуже цікавий досвід, це щось неможливе, тому що з одного боку мер – це виконавча робота, з іншого боку лідер опозиційної партії – це своєрідна «любов» від уряду і президента. Я перестав займатися підприємницькою діяльністю ще в 2005 році, з того часу мене цікавить тільки робота на благо міста, країни. Але я завжди підтримував і буду підтримувати незалежні медіа, тому що без них неможливо збудувати незалежну державу. Потрібно просто не втручатись у їхню роботу,  забути про це і все.

Нещодавно новою очільницею чернівецького міського осередку партії «Об’єднання «Самопоміч» призначили Ірину Ткачук. Що Ви можете сказати про цю нову для політики людину?

Я не знайомий з нею особисто, водночас маю великий респект до Наталії Райлян, керівниці обласної організації. Бажаю дівчатам працювати в команді, шукати нових цікавих осіб для спільної праці та бути корисними для людей. Маємо багато цікавих ідей для буковинців, зокрема, у плані пенсійного законодавства надаватимемо якісні консультації, а також консультуватимемо з питань здоров’я та освіти. Люди повинні розуміти, що є якийсь сенс з тої чи іншої політичної сили.

Вам буде цікаво: Що відомо про нову очільницю чернівецької «Самопомочі»

Одним із завдань, задекларованих «Самопоміччю», є підвищення освіченості громадян. Яким чином це можна зробити?

Потрібно спілкуватися з людьми, доводити цікаву інформацію, проводити конференції, форуми, залучати мудрих людей до спільної праці. Це, насправді, безмежний океан і просвіти не буває забагато, це те, що може нас врятувати. Якщо в нашому державному бюджеті освіта і культура будуть домінантою, тоді Україна вийде на зовсім інші орбіти розвитку.

Чи спланував міський голова Львова літню відпустку?

У мене останні роки відпустки немає. Я дуже часто використовую відпустку, для того щоб кудись поїхати, в якесь місто, побачити щось нове. Цьогоріч влітку, можливо, на декілька днів вирвусь у Карпати, щоб бути ближче до Львова.

Іван Сірецький

Фото Олександра Білоуса

 

 

Залишити відгук

Залишити відгук