У Чернівцях СБУ обшукує громадську організацію, що пропагує відновлення «Великої Румунії»

Активісти поширювали літературу із закликами до сепаратизму.

Фото прес-центру СБУ

Співробітники Служби безпеки України проводять слідчі дії в одній із громадських організацій Чернівців, представники якої поширювали матеріали, що можуть містити заклики до сепаратизму, повідомляє прес-центр СБУ.

Наразі перевіряють дані стосовно представників організації, які під час публічного заходу в Чернівцях демонстрували карту території Чернівецької області у складі так званої «Великої Румунії». Співробітники СБУ встановили, що надруковані мапи виготовлені для пропаганди «святкування» на території України 100-річчя створення «Великої Румунії».

Правоохоронці також зафіксували, що учасники громадської організації поширювали літературу, в якій можуть міститися заклики до відновлення так званої «історичної справедливості» через анулювання існуючих міжнародно-правових і міждержавних документів та «повернення» територій Північної Буковини, Північної Бессарабії та Південної Бессарабії  до складу румунської держави.

Наразі відбуваються слідчі дії в офісних приміщеннях громадської організації, назву якої правоохоронці поки не уточнюють.

 

 

Залишити відгук

Залишити відгук