У перший клас – за новими правилами. Скількох маленьких чернівчан уже зарахували до школи

Цьогоріч набір у перший клас проводять 39 навчальних закладів міста, за якими закріплені території обслуговування.

Із 2 травня навчальні заклади України приймають першокласників по-новому. Начальник управління освіти Чернівецької міської ради Сергій Мартинюк розповів, як працюють правила зарахування дітей та на які моменти слід звернути увагу. 

«Цьогоріч МОН видало нові правила зарахування дитини до першого класу, де чітко прописані два основних моменти. Перший – зарахування до територіально найдоступнішого навчального закладу. Тобто, за кожною школою закріплена своя територія обслуговування, відповідно, дитині у її мікрорайоні гарантують місце у школі по сусідству. Але батьки мають право звертатися також в інші навчальні заклади й записувати туди своїх дітей, якщо там є вільні місця, – пояснює Сергій Мартинюк.

А друге нововведення  – це відсутність будь-яких конкурсних випробувань для першокласників, їх у такому ранньому віці й не може бути», – сказав він.

Для зарахування дитини до першого класу, батьки мали подати заяви до 31 травня. За словами освітян, станом на 1 червня батьки подали 3151 заяву про зарахування дітей до першого класу, з них 1995 першокласників зараховані з території обслуговування. Значна частина зарахованих дітей, це брати або сестри тих учнів, які уже здобувають освіту у даному закладі, або ж вони є дітьми працівників навчального закладу. 

Читайте також: Конструктори ЛЕГО, ранкові зустрічі та акцент на здоров’ї дітей. Якою буде нова українська школа

Упродовж останніх трьох років у Чернівцях зростає кількість першокласників. Так, торік у місті було 96 класів із 2948 першокласниками, тоді як у 2015 році було сформовано 93 перших класи, в яких навчалися 2813 дітей.

«Восени до першого класу підуть понад три тисячі маленьких чернівчан. Цьогоріч набір у перший клас проводять 39 навчальних закладів міста, за якими закріплені території обслуговування. Кожна зі шкіл вирішує, скільки перших класів вона набиратиме», – каже Сергій Мартинюк.

Наприклад, у гімназії №5 цьогоріч буде два перших класи, розповіла директорка гімназії Тетяна Мінакова.

«Під час зарахування дитини до першого класу батьки стикаються із деякими труднощами, адже саме поняття території обслуговування дещо розмите. Часто батьки запитують, які саме довідки потрібно приносити. Зрозуміло, такі запитання виникають, адже батьки вперше стикаються з такою ситуацією», – каже вона.

У новому навчальному році планують сформувати 106 перших класів. Середня наповнюваність першого класу станом на 1 червня становить 29 учнів.

Наразі у школах залишилося 174 вільних місця, на які претендує 81 школяр.

 

Іванна Аннин

 

 

Залишити відгук

Залишити відгук