Конструктори ЛЕГО, ранкові зустрічі та акцент на здоров’ї дітей. Якою буде Нова українська школа

Головним нововведенням освітньої реформи стане перехід шкіл на 12-річку.

nus.org.ua

Директор Департаменту освіти та науки Чернівецької ОДА Оксана Палійчук розповіла, які нововведення чекають буковинських школярів у новій українській школі (НУШ). 

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки України. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.

За словами Оксани Палійчук, найбільшим досягненням НУШ має бути акцент на здоров’ї дитини.

 «У школі ми організовуватимемо навчання дитини таким чином, аби їй було комфортно. Потрібно звертати увагу на те, чи втомлена дитина, чи вона не переобтяжена. Окрім цього, маємо сприяти зміцненню розвитку здоров’я учнів, як психічного, так і фізичного», – пояснює головна освітянка Буковини.

У Новій українській школі день першокласника має починатися з ранкових зустрічей.

«День 6-річної дитини має починатися не з уроків, коли ще усі учні сонні та без настрою, а з ранкових зустрічей. Вони допоможуть учителям побачити, який настрій у кожного учня, почути та зрозуміти його. Це допоможе скоригувати дитину протягом усього дня. А після двох- трьох уроків обов’язково має бути годинна прогулянка, екскурсія, якщо гарна погода, або ж руханка,» – каже Оксана Палійчук.

НУШ – це насамперед нове освітнє середовище. Аби його створити та облаштувати, із державного бюджету виділили достатньо потужний ресурс – понад 55 млн гривень.

«Маємо закупити нові меблі, зокрема, шкільні стільці й парти. Згідно із рекомендаціями, вони мають бути одномісними: аби діти могли легко рухатися,» – наголошує пані Оксана.

– Також необхідно придбати техніку: персональний комп’ютер вчителя, ксерокопіювальну техніку, мультимедійне обладнання тощо. Наразі проходять процедури закупівлі усього обладнання, щоб з 1 вересня уже все було у шкільних класах».

Цьогоріч значно збільшилась кількість учнів, які підуть до першого класу – вперше шкільний поріг переступлять 12 тисяч 75 буковинських дітей. Наразі, за даними Департаменту освіти і науки ЧОДА, у новому навчальному році буде 596 перших класів. А для того, аби працювати за новими методиками й технологіями у Новій Української школі, 600 вчителів проходять спеціальне навчання у 16-ти тренерів. Водночас окремо уже підготовлені 32 тренери, які спеціалізуються на навчанні з конструкторами ЛЕГО.

«За графіком, складеним Міністерством освіти, уже у липні чернівецькі школи отримають конструктори ЛЕГО. Спершу вони прибудуть до Львова, а з 5 липня їх почнуть розвозити по школах, аби у кожному першому класі були такі конструктори. Це теж нововведення НУШ,» – додала Оксана Палійчук.

Окрім навчання вчителів, організували також навчання директорів. Саме директор є головним менеджером освітніх закладів й від нього залежить, наскільки якісною є робота школи.

Як розповіла Оксана Палійчук, з 6 червня і до кінця місяця триватиме навчання керівників навчальних закладів. Їх навчатимуть, що таке НУШ, як змінилися функції директора відповідно до НУШ, що таке публічність, відкритість закладу тощо.

Іванна Аннин

 

 

Залишити відгук

Залишити відгук