Фільм «Штангіст» чернівецького режисера визнали найкращим на кінофестивалі «Молодість»

На 47-ій Molodist Kyiv International Film Festival оголосили переможців. 

Нагороду за найкращий фільм Національного конкурсу і грошовий приз сумою 50 000 гривень від Дому освіти та культури «Майстер клас» здобула стрічка «Штангіст» чернівецького режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука (Україна, Польща, 2018) – за віртуозну режисуру і вражаючу образність.  30-хвилинна картина розповідає про молодого спортсмена, його особисте життя і ціну перемоги.

Над фільмом «Штангіст» працювали:

  • Оператор: Міхал Ритель-Пшеломєц;
  • Монтаж: Дмитро Сухолиткий-Собчук;
  • Художник: Іван Михайлов, Ольга Юрасова; 
  • У ролях: Олександр Лой, Валерія Хілько, Юрій Щербина, Максим Березнюк;
  • Продюсер: Valentyn Vasyanovych, Конрад Стефаняк.

«Штангіст» – історія про вартість перемоги в професійному спорті.  Це проект спільного українсько-польського виробництва.

Головну роль у стрічці виконав майстер спорту з важкої атлетики Олександр Лой. Другорядні ролі – Юрій Щербина, Максим Березнюк та Валерія Хілько. Зйомки фільму проходили в Києві та Львові.

 

 

Довідка: Дмитро Сухолиткий-Собчук народився 1983 року в Умані. 2013 року закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого. Під час навчання в університеті відзняв декілька короткометражних фільмів, які були учасниками офіційних конкурсних програм та отримували нагороди на різних міжнародних кінофестивалях.

Він брав участь у Кампусі талантів Берлінале-2013 року та TorinoFilmLab 2016 року.
Окрім стрічки «Штангіст», до фільмографії автора входять 4 картини («Інтерсекція» (2015); «Красна Маланка» (2013); «Борода» (2012); «Отроцтво» (2008).

 

 

Залишити відгук

Залишити відгук