Фестиваль «Калинові обереги» в Іспасі набув статусу міжнародного. Фото

У ньому взяли участь колективи з Польщі, Румунії, Італії та України

Фото Олега Сащука

У селі Іспасі Вижницького району відбувся традиційний фестиваль народної творчості «Калинові обереги». Цьогоріч він пройшов у таких номінаціях: декоративно-прикладне мистецтво; творчий учитель; талановита родина; смакота з гуцульської печі. За словами засновниці фестивалю Марії Корсун, родзинка заходу в тому, що беруть участь діти і дорослі, танцюристи і вокалісти, знаменитості і народні майстри та умільці.

Цьогорічний фестиваль відрізняється від попередніх тим, що став міжнародним. Приїхали близько п’ятдесяти поляків з міста Лодзь, три десятки румунів, італійці, колективи з Кам’янця-Подільського, Коломиї, Чернівців, Вашківців, Іспасу, також виступали заслужена артистка України Ірина Стець та народна артистка Леся Горова.

Марія Корсун розповіла «Шпальті», звідки черпає енергію більше десятка років організовувати фестиваль «Калинові обереги»:

«У мене семеро дітей, а фестиваль – моя восьма дитина. Він живе в мені, в моєму серці, я без цього себе не уявляю, це вже стиль мого життя – дарувати людям красу, щось вічне і незгасне. Народні традиції та історії життя людей надихають, вони дають крила, вони дають коріння і ти стаєш міцнішим від цього, оце мене тримає. Також мене у всьому підтримують діти, зокрема, Діана і Мар’ян були ведучими фестивалю вже другий рік поспіль», – сказала вона.

Іван Сірецький

Фото: Олег Сащук

 

 

Залишити відгук

Залишити відгук