Капремонт проспекту Незалежності планують розпочати у серпні

Проект, зокрема, передбачає заміну дорожнього покриття та зміну схем руху на перехрестях.

Фото acc.cv.ua

У Чернівецькій міській раді презентували проект капітального ремонту проспекту Незалежності. Його виконала проектна організація «УРБАН ПРОГРЕС», яка має досвід подібних робіт у Івано-Франківську та інших містах України. За словами керівника підприємства Андрія Комана, однією із кардинальних змін буде нова схема руху на кільці, що на перехресті вулиці Героїв Майдану та проспекту Незалежності:

«Тут досить нестандартне рішення для України, це не звичайне кільце, а так зване турбокільце. Тобто смуги руху навколо центральної клумби ідуть не колами, а по спіралі, що дає можливість автомобілям швидше і безпечніше проходити це кільце», – сказав він.

Кільце на перехресті проспекту Незалежності та вулиці Героїв Майдану

Також проект передбачає зміни в розв’язці на перехресті проспекту Незалежності та вулиці Небесної Сотні. Окрім цього, з’являться велодоріжки та окремі смуги для руху громадського транспорту, які маршрутки та тролейбуси ділитимуть із тими ж велосипедистами.

Перехрестя проспекту Незалежності та вулиці Небесної Сотні

Пішохідні переходи обладнають острівцями безпеки між смугами і тактильною плиткою. Дорожнє покриття проспекту Незалежності від Героїв Майдану до Головної мають замінити на нове асфальтно-бетонне разом із заміною аварійних комунікацій. За словами чернівецького міського голови Олексія Каспрука, загальна вартість робіт – від 40 до 45 мільйонів гривень.

З 1 червня проект капремонту проспекту Незалежності проходитиме державну експертизу, яка може тривати до місяця. Щонайменше стільки ж часу займе процедура закупівель. Якщо на цих етапах затримок не буде, то вже в серпні планують розпочати ремонтні роботи, які триватимуть до наступного року.

Іван Сірецький

Залишити відгук

Залишити відгук