Модулі для Volkswagen 24 години на добу. Як працює філія чернівецької фірми Sebn Ua

Чернівецька філія ТОВ «СЕ Борднетце-Україна» спеціалізується на виробництві кабельної продукції для автомобілів Volkswagen.

Наразі на заводі, що розташований на вулиці Головній, роботою забезпечені близько 1100 людей.  Пані Лариса – одна із тих, хто виготовляє модулі до автівок від початку роботи підприємства, тобто з 2013 року.

 

     – Зараз роблю 543 модуль, що відповідає за передні фари для машин, –  розповідає вона.

Жінка розпочинала свою роботу на заводі, працюючи за конвеєром, згодом перейшла до дещо інших обов’язків. Щодо швидкості виконання роботи, пояснює, що все залежить від рівня складності в’язки.  

     – Робимо різні модулі, є простіші варіанти, є легші.

На запитання, чи не складно, відповідає: «робити завжди важко,  праця – це нелегкий труд».

Підходимо ще до одного працівника заводу.  Знайомимося, чоловіка звати Максимом. Він, як і пані Лариса, працює тут уже п’ятий рік. Каже, що не має часу для розмов.  Проте погоджується розповісти, який саме модуль він зараз виготовляє.

– Роблю модуль. Та який? Він за радіо для автомобілів відповідає. Загалом роблю мультимедію для машин, – каже чоловік.

Наразі, окрім столиці Буковини, в Україні є ще два  заводи SebnUa: у Тернополі та Чорткові, що на Тернопільщині. За словами керівника Чернівецької філії ТОВ «СЕ Борднетце-Україна» Олександра Шлампа,  цьогоріч планують відкрити ще один завод – у Хмельницькому.

Працівники заводу Sebn Ua у Чернівцях виготовляють кабельну продукцію для єдиного замовника  німецького концерну Volkswagenгруп.

Виготовлення кабельної в’язки починається у Тернополі: там нарізають проводи, готують напівфабрикати, відтак їх відправляють до Чернівців, – розповідає керівник відділу виробництва Олександр Бафанов.

  – Потім такі напівфабрикати уже у Чернівцях ми об’єднуємо у  маленькі модулі. Кожен із яких відповідає за певну функцію автомобіля. Після завершення цієї частини роботи, вантажимо модулі у ящики та знову відправляємо до Тернополя. Там працівники заводу об’єднують усі частини та  роблять одну кінцеву в’язку. Саме це замовлення відправляємо у Німеччину, пояснює пан Олександр.  

Виробництво розташоване на двох поверхах – першому та другому. На кожному із яких установлені стаціонарні робочі місця, одна людина – одне робоче місце. Біля кожного робочого місця також є формувальна дошка та інструкція. Водночас на першому поверсі облаштовані значно складніші робочі місця, адже тут сконцентрована робота конвеєрного типу.  

  – Є конвеєр на шість та вісім позицій. Тобто, для того, аби виготовити один модуль, потрібні шестеро та відповідно восьмеро людей. Людині легше запам’ятовувати певну послідовність дій, коли вона проводить меншу кількість операцій, а це збільшує продуктивність праці. У командах працювати важче, але цікавіше,  каже Олександр Бафанов.

На початку зміни людям роздають план, де вказано, який саме модуль потрібно робити та скільки в’язок. Щоправда, модулі дуже відрізняються за складністю виконання. 

  – Кожен працівник вміє читати інструкції,  добре орієнтується у схемах, які зображені на дошці. Насправді це не так складно, як здається на перший погляд, пояснює керівник відділу виробництва.

І додає, що уся виготовлена  на підприємстві продукція проходить перевірку. Її проводять за тестувальним столом. Якщо є помилка, браковану продукцію повертають на переробку тій людині, котра відповідала за її виготовлення.

Також, за словами керівника відділу виробництва, на заводі діє преміювальна система – за продуктивність та якість виконаної роботи. А зарплатня  у працівників – близько семи тисяч гривень.

На підприємстві Sebn Ua позмінний графік роботи. За зміну, а їх на заводі три, на роботу виходить 300 людей.

– Ранкова зміна розпочинається о 6:00 і триває до 14:30,  пообідня – о 14:30 і до 23.00, й нічна – з 23:00 до 6:00. Відповідно людям доплачують за вечірні та нічні години. Також працівники, котрі живуть за межами міста, мають змогу комфортно добиратися на роботу, адже усім організоване перевезення в усі три зміни. Тих, хто живе у місті, транспортують  до домівок зранку та увечері, – розповідає керівник відділу виробництва Олександр Бафанов.

Навчитися виготовляти модулі до автівок на підприємстві SebnUa може кожен, кому виповнилося 18 років. На завод працевлаштовують як жінок, так і чоловіків, особливих кваліфікаційних вимог до потенційних працівників немає, необхідно пройти лише відповідний курс навчання.

Охочим працювати тиждень начитують загальну інформацію. Упродовж цього часу людям пояснюють, як правильно читати дошку з інструкціями, вчать розпізнавати різні схеми. Потенційних працівників готують до роботи у навчальній кімнаті, що на першому поверсі. Вона вміщує до 30 осіб, фактично щотижня ми можемо набирати по 30 людей, котрі хочуть працювати на заводі, пояснює Олександр Бафанов.

Після тижня такого навчання ще упродовж місяця триває супровід кожного нового працівника на виробництві. За словами пана Олександра, тоді відбувається своєрідна адаптація уже безпосередньо на робочих місцях, де на конкретних прикладах показують специфіку усіх модулів.  

Керівник Чернівецького структурного підрозділу ТзОВ «СЕ Борднетце-Україна» Олександр Шламп каже, що згідно із планом, який затвердили у центральному офісі у Німеччині, невдовзі  розширюватимуть чернівецьке виробництво.

– Від початку роботи нашою метою було працевлаштувати 1500 людей, цьогоріч ми практично досягли такої кількості. Надалі, орієнтовно за два-три роки, плануємо працевлаштувати ще більше людей, близько 2500 працівників. Для того, аби вийти на інший рівень потужності, ми готуємо новий об’єкт. Він також розташований на території заводу «Кварц», але з боку вулиці Південно- Кільцевої. Наразі там уже є будівля, один корпус, але його потрібно розбудовувати, – уточнює пан Олександр.

Продукцію підприємства  Sebn Ua експортують на три заводи Volkswagen-груп у Німеччині.

Поки що ми виготовляємо тільки для однієї – Volkswagen гольф 7 моделі. Та уже наступного року запускають 8 модель Volkswagen, саме тому ми й розширюємо своє представництво в Україні. З урахуванням заводу у Хмельницькому, ми станемо найбільшим підприємством групи із 4-ма заводами та загальною  чисельністю 10 тисяч працівників, наголосив О. Шламп.

Іванна Аннин

Фото: Володимир Гуцул

 

Залишити відгук

Залишити відгук

Один відгук

  1. вася
    Червень 22, 2019 о 08:08

    красиво рассказывают сказки на самом деле все по другому